پيچ شيروانی

پيچ شيروانی

 

پیچ شیروانی

پیچ شیروانی جهت اتصال ورق های موج دار شیروانی به خرپا و سازه شیروانی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پیچ در سایزهای مختلف و همراه با واشر فلزی و لاستیکی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

پیچ شیروانی بصورت خودکار و سرمته ای بوده و به راحتی توسط آچار مخصوصی بر روی دریل های دستی قرار گرفته و به سازه شیروانی پیچ می شود. بیشترین اندازه های مورد استفاده برای ورق های موج دار شیروانی 3.5 ، 5 ، 6 ، 6.5 ، 7 و 7.5 سانتی است که با توجه به فرمینگ ورق های موج دار شیروانی و سازه شیروانی مورد نظر به کار می روند. همانطور که در تصویر فوق نیز ملاحظه می شود این نوع پیچ ها گالوانیزه بوده و دارای دو واشر فلزی و لاستیکی می باشند که آب بندی مطلوب را جهت جلوگیری از نفوذ آب در قسمت سوراخ شده در ورق های موج دار شیروانی ایجاد می نمایند.

نکته بسیار مهم در استفاده از این پیچ ها ، که متاسفانه توسط بسیاری از نصاب های شیروانی در هنگام نصب ورق های شیروانی رعایت نمی شود ، محل نصب پیچ های شیروانی است. حتما باید دقت نمود که پیچ شیروانی بر روی قله ورق موج دارشیروانی ( طاقدیس) نصب شود تا سبب ایجاد محل تجمع آب در اطراف گل پیچ نشود.