پشم شيشه

پشم شيشه

پشم شیشه

پشم شیشه نوعی عایق حرارت و صداست که در سقف شیروانی مورد استفاده قرار می گیرد. پشم شیشه در دو ضخامت مختلف 1 و 2 اینچ ( 2.5 سانت و 5 سانت ) تولید و عرضه می گردد. همچنین علاوه بر برند تولید کننده پشم شیشه از دیگر عوامل موثر بر کیفیت آن ، دانسیته پشم شیشه است که  دانسیته های 6 ، 8 و 10 در بازار موجود می باشد.

پشم شیشه عایقی است که معمولا جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و همچنین جلوگیری از تبادل حرارتی میان فضای داخلی و خارجی ساختمان در زیر ورق های شیروانی به همراه توری مرغی به کار می رود. تصویر زیر یک نمای کلی از سقف شیروانی را که به صورت توری مرغی ، پشم شیشه و ورق شیروانی پوشش شده است، را نشان می دهد:

 

 

مواد تشکیل دهنده پشم شیشه عبارتند از :

1- سیلیس

2- دلومیت

3 - کربنات سدیم

4 - فلداسیار

5 - رزین فلویک

6 - شیشه کلت

بدیهی است هر چه خلوص این مواد بالاتر باشد ، در هنگام ذوب ، مولکول های ریزتری از الیاف شیشه بدست می آید که این الیاف نقشی اساسی در تولید محصول نهایی دارند.

پشم شیشه از الیاف بسیار ریز و بهم بافته ای تشکیل گردیده که ضخامت الیاف آن را بر حسب میکرون اندازه گیری می نماید که هرچقدر ضخامت این الیاف کمتر باشد ، پشم شیشه نرم تر و لطیف تر بوده و در برابر سرما و گرما مقاوم تر می باشد.

پشم شیشه در دو ضخامت 1 و 2 اینچ و عرض 1.20 متر تولید می گردد.طول پشم شیشه 2 اینچ 15 متر و پشم شیشه 1 اینچ 20 متر می باشد. از این رو هر رول پششم شیشه 2 اینچ ، 18 متر مربع و پشم شیشه 1 اینچ 24 متر مربع را کاور می نمایند.